Dermatolog Jelenia Góra
Poradnia dermatologiczna obejmuje opieką pacjentów z szerokim spektrum chorób skóry i przydatków, czyli włosów i paznokci, oraz pacjentów z niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, manifestującymi się objawami ze strony skóry.
Lekarz
dermatolog szuka przyczyn i sposobu leczenia takich chorób jak trądzik, atopowe zapalenie skóry czy choroby zapalne o podłożu autoimmunologicznym lub infekcyjnym.
Specjalizacja z dermatologii i wenerologii lekarskiej obejmuje także leczenie chorób przenoszonych drogą płciową.
Wykonywane zabiegi:Centrum Medyczne Zabobrze Jelenia Góra światłolecznictwo lampą UVB
Fototerapia jest metodą leczenia wykorzystującą światło ultrafioletowe wytwarzane przez specjalną lampę o ściśle ustalonych parametrach. Naturalnie, promieniowanie ultrafioletowe stanowi integralną część światła słonecznego; wykorzystywane w lecznictwie fale UVB charakteryzują się pośrednią energią między falami UVA odpowiedzialnymi za opaleniznę, a intensywnymi, bakteriobójczymi falami UVC.
UVB przynosi poprawę w schorzeniach dermatologicznych wyciszając nadmiernie zaktywowany układ odpornościowy skóry: wiązka fal UVB niszczy aktywne limfocyty T odpowiedzialne za stan zapalny i objawy choroby w postaci nasilonego złuszczania skóry. Ten wyciszający efekt, choć nie w leczniczej skali, towarzyszy także naturalnej ekspozycji na światło słoneczne.
Naświetlania UVB według wytycznych jest najbezpieczniejszą metodę fototerapii.
Wskazania- łuszczyca
- atopowe zapalenie skóry
- fotodermatozy
- łysienie plackowate
- stan zapalny łupieżu różowego Gilberta
- bielactwo
- trądzik
- liszaj płaski
- świąd w chorobach nerek
Centrum Medyczne Zabobrze Jelenia Góra krioterapia dermatologiczna
Krioterapia dermatologiczna (kriochirurgia) umożliwia bezbolesne leczenie wielu różnych zmian skórnych: w sposób kontrolowany, miejscowo zamraża się i w ten sposób niszczy zmianę chorobową. Zabieg przeprowadza się z użyciem ciekłego azotu- nietoksycznego i niepalnego skroplonego gazu, umieszczanego w specjalnym aplikatorze. Procedura jest bezkrwawa, mało inwazyjna i nie wymaga mechanicznego wycięcia tkanek.
Jakie choroby leczy się za pomocą krioterapii?
Krioterapia jest odpowiednia dla bardzo szerokiej gamy schorzeń: od defektów kosmetycznych po zmiany rozrostowe, w tym:
- zmiany łagodne takie jak: kurzajki, brodawki w tym kłykciny płaskie, blizny i bliznowce, pajączki naczyniowe, łagodne nowotwory skóry, zmiany trądzikowe oraz blizny pozostałe po trądziku
Czy krioterapia jest bezpieczna?
Krioterapia jest procedurą zaliczaną do chirurgii mikroinwazyjnej, preferowaną wobec innych technik operacyjnych głównie ze względu na bezpieczeństwo, nieskomplikowaną metodę, bezbolesność i możliwość uniknięcia blizny lub zakażenia po zabiegu. Bezpośrednio po wymrożeniu możliwe jest lokalne zaczerwienie skóry, utworzenie się drobnej ranki lub pęcherza w miejscu aplikacji. Są to przejściowe i miejscowo ograniczone konsekwencje a cały zabieg jest procedurą niskiego ryzyka.
Jak przebiega zabieg?
Działanie krioterapii dermatologicznej przebiega w kilku etapach: pierwszy z nich polega na gwałtownym oziębieniu chorobowej tkanki na skutek jej kontaktu z bardzo zimnym ciekłym azotem bądź aplikatorem. Następnie dochodzi do obumarcia komórek zmiany skórnej, zaczerwienienia i obrzęknięcia wymrażanej okolicy. W ciągu około 2 tygodni organizm samodzielnie usuwa pozostałości po zmianie.