Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
Od 1 stycznia 2020 r. recepta papierowa została zastąpiona receptą wydawaną w formie elektronicznej. E-recepta wystawiana jest każdej osobie, która kontynuuje farmakoterapię lub dopiero rozpoczyna leczenie. Trzeba jednak pamiętać, że w tym drugim przypadku wystawienie e-recepty będzie musiało zostać poprzedzone wizytą u swojego lekarza.
Aktualnie informację o e-recepcie otrzymasz w postaci SMS-a z 4-cyfrowym kodem dostępu.
Jeśli potrzebujesz tylko recepty (celem kontynuacji farmakoterapii) nie musiasz umawiać się na wizytę osobistą do swojego lekarza.
Centrum medyczne Zabobrze w Jeleniej Górze oferuje swoim pacjentom aż trzy możliwości uzyskania recepty:
Przez internet:
Na wizytę receptową umówisz się poprzez rejestrację online.
Rejestracja online
W aplikacji Visimed:
Jedną z wielku funkcjonalności aplikacji jest możliwośc zamówienia e-recepty bezpośrednio ze swojego smartfona. Aplikacja daje też dostęp do historii wystawionych recept, a także może przypominać o terminach (dzień, godzina, ilość) zażywania leków zgodnie z ustalonym harmonogramem.
Aplikacja Visimed
Telefonicznie:
Zadzwoń do nas, aby umówić wizytę "receptową". Kod recepty otrzymasz SMS-em lub poprzez kontakt telefoniczny.
POZ +48 75 88 90 170, wew. 1
Lekarze Specjaliści +48 75 88 90 170, wew. 2
Historię wystawionych recept zawsze możesz sprawdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP):
Internetowe konto pacjenta
Wystawienie e-recepty odbywa się w gabinecie lekarskim za pośrednictwem komputera oraz Systemu e-zdrowie (P1), do którego wcześniej placówka zdrowotna została podłączona. Po zalogowaniu się do systemu oraz wybraniu określonego leku przez lekarza dane te są zapisywane w pamięci oprogramowania.
Aby recepta mogła uzyskać ostateczną akceptację, zostaje podpisana przez lekarza przy wykorzystaniu podpisu kwalifikowanego, Profilu Zaufanego lub certyfikatu ZUS oraz wysłana do Systemu e-zdrowie (P1). Pacjent otrzymuje e-receptę w formie wydruku, pliku PDF wysłanego na e-maila, w formie sms-a lub poprzez kontakt telefoniczny.
Korzystając z e-recepty, trzeba pamiętać, iż termin jej realizacji upływa najczęściej po 30 dniach od jej wystawienia lub od dnia wskazanego na recepcie jako dzień realizacji. Krótszy termin obowiązuje w przypadku antybiotyków do stosowania wewnętrznego lub parenteralnego i wynosi tylko 7 dni od daty wystawienia recepty lub od wskazanego na recepcie dnia jej realizacji.
Na jednej e-recepcie może znajdować się tylko jeden lek. Recepta może zostać wystawiona również w tzw. pakiecie, obejmującym maksymalnie 5 recept, które mogą być realizowane oddzielnie.
Pacjenci CM Zabobrze Jelenia Góra wśród zalet korzystania z e-recepty wymieniają: